"Ślimaka kulinarna podróż" o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte" Kulinarny Oscar dla Polaków!

c_162_145_16777215_00_images_news_2017_06_03_foto_Slimaka_Kulinarna_Podroz_best.jpgPewnie nie wiecie, ale twórca marki Snails Garden by Grzegorz Skalmowski, jest także pomysłodawcą i autorem książki. W 2016 roku napisał wspólnie z 64 najlepszymi szefami kuchni w Polsce książkę "Ślimaka kulinarna podróż”, wydaną samodzielnie (self-publishing) nakładem wydawnictwa Editorial. Publikacja w 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę, kulinarnego Oscara na Gourmand World Cookbook Awards z tytułem najlepszej książki kulinarnej świata! 

Jak donoszą źródła historyczne, pierwsze POLSKIE przepisy ze ślimaków pojawiły się w XVII wieku i były bardziej popularne niż dania z wieprzowiny!

 

Tak było...

Grzegorz Skalmowski Snails GardenZa nami 22. gala Gourmand World Cookbook Awards. To jeden z największych konkursów książek kulinarnych na świecie, a w tegorocznej edycji, wzięło udział kilkanaście tysięcy publikacji niemalże z całego świata, a wśród nich polska pozycja, która odniosła niepodważalny sukces. Nagroda Gourmand World Cookbook Awards jest przyznawana od 1995 roku przez Edouarda Cointreau. Każdego roku honorowane nią są najlepsze książki związane z branżą gastronomiczną i winiarską, zarówno drukowane, jak i cyfrowe. Tytuł Best in the world to najważniejszy w świecie laur dla książek z tych branż. W konkursie z 2017 roku uczestniczyły książki z 205 krajów! Prestiż nagrody porównywalny jest do Oscara, a jej inspiracją są igrzyska olimpijskie. Pełna lista nominowanych książek dostępna jest na stronie organizatora.

Każdego roku Gourmand wręcza nagrody w ważnym dla gastronomii miejscu. Ceremonia jest zawsze okazją do spotkania się z ważnymi osobami ze świata gastronomii i książek barażowych. W wydarzeniu uczestniczą setki wydawców, autorów, szefów kuchni i dziennikarzy. "Ślimaka kulinarna Podróż" została okrzyknięta najlepszą książką w kategorii mięso, pokonując takie kraje jak: Canada, Norway, Sweden.

Dumni!

Najsławniejsi mistrzowie kulinarni oraz uczestnicy Top Chef, MasterChef i Hell's Kitchen wzięli udział w premierze książki "Ślimaka kulinarna podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte", która odbyła się w podwarszawskiej Zielonce. Wydarzeniu towarzyszyły pierwsze Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaka. Pozycja wydana przez Wydawnictwo Editorial jest pierwszą na polskim rynku książką w całości poświęconą potrawom ze ślimaka i kawioru ślimaczego. Zawiera ona 120 oryginalnych receptur stworzonych przez 64 mistrzów kulinarnych. Książka uzupełniona jest wieloma zdjęciami i liczy ponad 250 stron. Książka ta powstała z pasji. Wszystko zaczęło się od Grzegorza Skalmowskiego, prekursora i wizjonera ślimakowego biznesu w Polsce - statuetka Wizioner Roku 2014 - nagroda Gazeta Prawna.  


All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak towarowy © Snails Garden

Reprodukowanie, kopiowanie, odtwarzanie w jakiejkolwiek formie oraz wykorzystywanie w wystąpieniach publicznych – także częściowe – tylko za wyłącznym zezwoleniem właściciela praw autorskich.

Gourmand World Cookbook Awards  Yantai 2017 - przyznanie nagrody!