Oskar dla najlepszej książki na świecie!

foto_Slimaka_Kulinarna_Podroz.jpgŚlimaka Kulinarna Podróż - o tym, co zapomniane, a przypomnienia warte.

Eko Snails Garden od 2003 roku stara się łączyć tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością, jaką dla wielu konsumentów w Polsce wciąż jest ślimak na talerzu.


Specjalnie na Food Show 2017 połączyliśmy ślimaki z boczkiem, który każdy Polak lubi. Przygotowaliśmy też coś na słodko: czekoladowe pralinki ze ślimaka. W najstarszej polskiej książce kucharskiej z 1682 r. było więcej przepisów na ślimaki niż na wieprzowinę! To nasz polski produkt, który został zapomniany. Nasza firma chce na nowo pokazać Polakom, że taki produkt istniał.


Razem z kucharzami napisaliśmy wspólnie przepisy na 120 potraw ze ślimaka. Każdy z nich zrobił własną recepturę. 28 maja książka weźmie udział w finale światowego konkursu na najlepszą książkę kucharską w Chinach. To trzecia książka z Polski nominowana do tego tytułu i jedyna w kategorii mięso.


Gourmand World Cookbook Awards - informacje Wikipedia

Wiecie, że tylko trzy książki z Polski zostały nominowane?
Poniżej lista krajów, z którymi się zmierzymy:
Cookbooks Shortlist 2017 - E12 / Meat ( kategoria mięso)

  • Belgium: Stoofvleesboek (Mantea)
  • Canada: Sausage Making, Tonia Reinhard (Robert Rose)
  • Norway: Perfekt Viltkjøtt (Vigmostad)
  • Poland: Snails, Skalmowsky (Studio)
  • Spain: Jamón, Jamón, Pilar Carrizosa (Lid)
  • Sweden: Älgkött och Peran, Leif Milling (Ågrenshuset)
  • UK: Low and slow, Neil Rankin (Ebury)

 Trzymajcie kciuki za finał w Chinach ? 28 maj!
GOURMAND INTERNATIONAL
Awards & Trade Fairs

  • Gourmand World Cookbook Awards zostało założone w 1995 roku przez Edouarda Cointreau. Każdego roku honorują najlepsze książki z zakresu żywności i wina, drukowane lub cyfrowe, a także telewizję żywnościową.
  • Książki z 205 krajów uczestniczą w tym prestiżowym wydarzeniu, jedynej międzynarodowej konkurencji tego sektora.
  • Co roku Gourmand wręcza nagrody dla tego specjalnego sektora jakim jest gastronomia. Ceremonia jest dobrą okazją do spotkania się z ważnymi osobami w świecie żywności i książek: są tam setki wydawców, autorów, szefów kuchni i dziennikarzy biorących udział w tym wydarzeniu.


Nagrody Gourmand zostały porównane z "Oskarami"


Dzięki ogromnemu zainteresowaniu wokół nagród Gourmand Edouard Cointreau postanowił otworzyć Targi Książki w Paryżu w 2010 roku. Od tego czasu Świat Targi Książek odbywają się na Targach Książki we Frankfurcie.


Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy https://kremslimaka.pl/


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie