Jesteś zainteresowany takim pakietem ? HODOWLA ŚLIMAKÓW, KSIĄŻKA + BIZNES PLAN I DODATKI ? Cena pakietu w wersji elektronicznej ebook  - 249 zł 

Może interesuje Cię nadzór na hodowlą ? Szkolenie indywidualne? Koszt szkolenia -  1200 zł dla dwóch osób -  wraz z materiałami szkoleniowymi i rocznym abonamentem pomocowym na każdym etapie hodowli, łącznie ze wskazaniem skupu ślimaków, pomocą przy otwarciu restauracji ze ślimakami, na zasadach RHD, czy współpracą odnośnie kosmetyków SNAILS GARDEN PRESTIGE. 

Napisz do mnie Grzegorz Skalmowski:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel: 690 495 220


hodowla slimakow snails gardenChów i hodowla ślimaka jadalnego z rodzaju Helix aspersa. Szkolenie odbyło się w dniach 29-30.09.2021r. w Warce.

Tematyka szkolenia uwzględniała m. in. charakterystykę ślimaka z rodzaju Helix aspersa, systemy utrzymania, omówienie cyklu hodowlanego, organizację parków hodowlanych, żywienie oraz opłacalność produkcji.

Łącznie w szkoleniach udział wzięło 90 osób: doradców z ośrodków doradztwa rolniczego, izb rolniczych, prywatnych podmiotów doradczych, nauczycieli szkół rolniczych, rolników oraz mieszkańców obszarów wiejskich.

Szkolenie hodowla slimakowUczestnicy projektu bardzo wysoko ocenili spotkania, na których mieli szansę pozyskać praktyczną wiedzę, wymienić opinie oraz nawiązać kontakt z hodowcami w celu rozwoju własnych przedsięwzięć. Ze względu na duże zainteresowanie uczestnictwem w szkoleniach tematycznych z zakresu produkcji alternatywnej dla gospodarstw rolnych, planujemy kontynuować te działania w następnym roku i już dziś zachęcamy do kontaktu indywidulanego.

Zoragnizujemy szkolenie specjalnie dla Ciebie, w tym również indywidualne!

Moje doświadczenie 

Grzegorz Skalmowski Pan SlimakWłasna praktyka od 2003 roku od hodowli konwencjonalnej, po przez utworzenie pierwszej certyfikowanej hodowli ekologicznej i opisanie cyklu produkcji dla jednostki certyfikującej. Następstwem tego powstała na terenie Snails Garden, pierwsza w Polsce ubojnia z przetwórnią, produkująca kawior ślimaczy i gotowe dania z punktem gastronomicznym" Bistro Ślimaka" działającym na zasadach Rolniczego Handlu Detalicznego, jako przykład turystyki kulinarnej, a także nowa linia kosmetyków ze śluzem ślimaka Snails Garden Prestige.

Moje zrealizowane projekty

  • projekt 2015 Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie "Chów ślimaków jako przykład przedsiębiorczości w gospodarstwie rolny"
  • projekt 2016 Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie „Alternatywne źródła dochodu z gospodarstwa rolnego – innowacyjna hodowla ślimaka jadalnego”

 

  • 2016 / 2018 - ponad 1000 godzin szkoleń indywidualnych z rolnikami i osobami zainteresowanymi hodowlą ślimaków (Helikulturą) - w tym firm, spółek i gospodarstw rolnych, które działają na rynku polskim od kilkunastu lat samodzielnie, a które były prowadzone przez SNAILS GARDEN.
  • 2019 r. - szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy przetwórni na wschodzie i zachodzie Europy. Działalność pozarolnicza - dotacje.

 

  • 2020 r. - szkolenia grupowe
  • 2021 r. - wydana książka na zlecenie  - Książka dostępna u doradców rolniczych w całej Polsce. W niej droga ślimaka z pola na gastro stół i śluz w kosmetyce.
  • 2021 r.  Szkolenie "Chów i hodowla ślimaka jadalnego z rodzaju Helix aspersa" dla Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Grzegorz Skalmowski

  • Pomysł i obrona merytoryczna projektu " W Krainie Ślimaka"  -  utworzenie sieciowego, regionalnego produktu turystycznego. Przedmiotem projektu była obronna strategii rozwoju innowacyjnego sieciowego produktu turystycznego „W krainie Ślimaka”. Projekt realizowany będzie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, na obszarze krain geograficznych Warmii i Powiśla, przez konsorcjum trzech firm. Geneza projektu jest związana z możliwością wszechstronnego wykorzystania (m.in. gastronomia, kosmetologia) potencjału ślimaka jadalnego (Helix Aspersa) w połączeniu z innymi atrakcjami i produktami turystycznymi wyróżniającymi region w skali Polski i Europy. Wartość projektu: 22 022 899,71 zł - Dofinansowanie z UE 12 533 357,54 zł

 

  • Współtwórca Projektu „Mazury Zachodnie od kuchni” polegający na stworzeniu szlaku kulinarnego regionu. Dofinansowany z NIW w ramach NOWEFIO na lata 2021-2030

 Moje początki 2003 rok

Rok 2015 otwarcie przetwórni z ubojnią ślimaków na eksport

Rok 2017 otwarcie Bistro Ślimaka * klikaj tutaj przejdziesz do filmu, tylko wróć tu do nas :) 

pytanie na sniadanie skalmowski

Dołącz do nas! 

Zajmuje się tworzeniem konceptów gastronomicznych ze ślimakami dla restauracji Hotelowych i indywidualnych *łącznie z szeroko pojętym marketingiem, a także dystrybucją kosmetyków ze śluzem ślimaka własnej marki dla salonów, sklepów i gabinetów SPA.

Grzegorz Skalmowski / tel: 690 495 220 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nasza duma!

Wyróżnienie naszej marki! Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2022 z kosmetykami SnailsGarden ze śluzem ślimaka.
Uroda, odwaga, charyzma, ma swoje prawa⚘

KobietySukcesuWarmiiiMazur2022zkosmetykamiSnailsGardensluzslimaka