Jesteś zainteresowany takim pakietem ? HODOWLA ŚLIMAKÓW, KSIĄŻKA + BIZNES PLAN I DODATKI ? Cena pakietu 149 zł 

Zamówienia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


hodowla slimakow snails gardenPeter Drucker mówił, że ekspert to osoba potrafiąca wykorzystać w pracy kompleksową wiedzę ze swojej dziedziny. Eksperci chętnie dzielą się wiedzą, ale przekazywanie jej to nie lada problem... Hodowla ślimaków to opłacalne zajęcie, jeśli tylko przestrzega się konkretnych norm i wymogów. Wszystkie one są określone w rozporządzeniach i przepisach unijnych. Gałąź produkcji zwierzęcej obejmująca fermową hodowlę ślimaków jadalnych w Europie nosi nazwę Helikultura. 

W świetle nowego trendu jakim są naturalne produkty - hodowcy ślimaków, będą musieli się dostosować do nowych wymogów na rynku spożywczym, albo zostaną wyparci przez nowe pokolenie hodowców, do których chcemy zaliczyć także Państwa.

Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że produkujemy żywność wysokiej jakości i tylko taka ma szanse na uzyskanie godnej ceny w sprzedaży bezpośredniej! 

Nasze doświadczenie 

  • rozpoczęcie hodowli ślimaków 2003 rok  - po 12 latach nabycia odpowiedniego doświadczenia, zajęliśmy się profesjonalnymi szkoleniami z tego zakresu.
  • Nie można swojej praktyki zawodowej opierać na tzw. "sprawdzonym modelu biznesowym", bo taki nie istnieje!
  • Każdy przyszły hodowca musi mieć zmysł do zwierząt, tu nie można życia organicznego przekładać na sztywne reguły -  profesor Maciej Ligaszewski z Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach koło Krakowa.

Szkolenia praktyka zawodowa

  • projekt 2015 Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie "Chów ślimaków jako przykład przedsiębiorczości w gospodarstwie rolny"
  • projekt 2016 Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie „Alternatywne źródła dochodu z gospodarstwa rolnego – innowacyjna hodowla ślimaka jadalnego”
  • 2016 / 2018 - ponad 1000 godzin szkoleń indywidualnych z rolnikami i osobami zainteresowanymi hodowlą ślimaków (Helikulturą) - w tym firm, spółek i gospodarstw rolnych, które działają na rynku polskim od kilkunastu lat samodzielnie, a które były prowadzone przez SNAILS GARDEN.
  • 2019 r. - szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy przetwórni na wschodzie i zachodzie Europy. Działalność pozarolnicza - dotacje.
  • 2020 r. - szkolenia grupowe
  • 2021 r. - wydana książka na zlecenie  - Książka dostępna u doradców rolniczych w całej Polsce. W niej droga ślimaka z pola na gastro stół i śluz w kosmetyce.
  • 2201 r.  Szkolenie "Chów i hodowla ślimaka jadalnego z rodzaju Helix aspersa" dla Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

Film amatorski prawie 20 lat temu*

Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy https://kremslimaka.pl/


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie