Bocuse d’Or Poland, prestiżowy konkurs kulinarny na świecie z polskimi ślimakami!

Bocuse dOr Poland Targi HorecaMamy dla Państwa specjalną wiadomość ???? Otóż, w dniu wczorajszym odbył się w Krakowie niesamowity konkurs Bocuse d'Or to najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny na świecie, powołany przez Paul Bocuse – wybitnego francuskiego szefa kuchni, ojca ruchu nouvelle cuisine (szerszy opis poniżej). Polscy szefowie kuchni, mieli do dyspozycji kilka produktów w tym ślimaki z krajowych hodowli! Jakub Kasprzak i Patryk Paczkowski zwyciężyli w polskich eliminacjach, używając polskich ślimaków na francuskim konkursie! Konkurs poprowadził Karol Okrasa!

To wielki skok milowy dla polskiego rolnictwa i fermowej hodowli ślimaków jadalnych, zwanej helikulturą. Wszystkim uczestnikom, organizatorom i zwycięzcom gratulujemy, tym bardziej, że wzbogacili swoje danie ślimakami z polskiej ziemi! 

Myśmy jedli ślimaki?

Karol OkrasaJedliśmy! Nie dość, że jesteśmy ich dużym eksporterem na stoły choćby francuskie, to mamy tradycje jedzenia ślimaków, nie tylko zresztą ślimaków. (...) Kuchnia polska to nie tylko schabowy w panierce i kapusta ze skwarkami. To bogactwo tego wszystkiego, co dawały ziemia, lasy, stawy, rzeki. Czyli dziczyzna, ryby, grzyby; mamy z czego czerpać i do czego powracać. Ta baza jest szeroka i różnorodna - Adam Chrząstowski, prezydent Akademii Bocuse d’Or Poland, organizator wydarzenia | fragment wywiadu - źródło: plus.gazetakrakowska.pl
_____________________________________
W styczniu 1987 Paul Bocuse stworzył Bocuse d'Or, rewolucyjny konkurs gastronomiczny. Opierając się na najważniejszych wydarzeniach sportowych, wyobrażał sobie prawdziwe igrzyska kulinarne, w których kładzie się nacisk na kuchnię oraz zwraca uwagę na talent i doskonałość kucharzy. Finał konkursu Bocuse d’Or odbywa się co dwa lata w samym sercu Sirha, profesjonalnych targów w Lyonie poświęconych gastronomii. Idea konkursu: zebranie 24 młodych szefów kuchni z całego świata, spośród najbardziej obiecujących talentów ich pokolenia i przygotowanie przez nich znakomitych potraw w ciągu 5 godzin 35 minut, przed publicznością. O rozstrzygnięciu Wielkiego Finału decyduje jury złożone z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie.

Foto Facebook: Targi Horeca, Bocuse d'Or Poland

 

Nasza duma!

Wyróżnienie naszej marki! Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur z kosmetykami SnailsGarden ze śluzem ślimaka.
Uroda, odwaga, charyzma, ma swoje prawa ⚘ SKLEP online 24 H  - https://kremslimaka.pl/sklep/