Rogi ślimaka na spokój rodaka! Wydarzenie 29-31.08

Rogi slimakaZjedzenie ślimaczych rogów, symbolu niezgody ludzkiej, ma zakopać wszelkie topory wojenne między ludźmi (tak jak w starożytnym Rzymie świętowano boginię zgody Concordię). Każdy kto zje ślimaki, ma zapewniony spokój rodzinny przez cały rok! Zapraszamy, może to będzie nasza tradycja w związku ze zbiorami ślimaków w tym czasie z pola farmy Snails Garden. Nasze fileciki ślimaka, zawsze mają rogi! Zapisz się na wydarzenie, tutaj...

Otóż, podczas obróbki mięsa ślimaka, jest specjalna technologia produkcji, gdzie najpierw ślimaka poddaje się procesowi hibernacji i wtedy chowa rogi do środka. Zobacz film z produkcji!

Skąd pomysł ?

slimaki jan na lateranieWedług tradycji raz do roku w Rzymie organizowany był festyn, na którym sprzedawano ślimakami i zajadaną się nimi do woli... To było ich doroczne święto – la Festa delle Streghe di San Giovanni (strega – wiedźma). W tym czasie Rzymie należał do ślimaków, którymi mieszkańcy zajadali się na Placu św. Jana na Lateranie przed rzymską katedrą.

Rzymianie zabezpieczali domostwa przed niespodziewaną wizytą wiedźm, pozostawiając przy wejściu miotłę albo i dwie skrzyżowane słój z ziarnami soli (bo ciekawskie wiedźmy na pewno zainteresowałyby się i musiały policzyć ziarna, a to zajmowało czas do świtu) oraz czosnek, którego zapach również odstraszał. Sami ochoczo pędzili na plac przed rzymską katedrą, matką wszystkich kościołów świata.

Podążali w blasku pochodni, aby nie przegapić przelotu wiedźm nad miastem, a potem były już tylko tańce, hulanki i swawola, hektolitry wina oraz tradycyjnie jedzenie ślimaków.

"Zjedzenie ślimaczych rogów, symbolu niezgody ludzkiej, miało zakopać wszelkie topory wojenne między ludźmi (tak jak w starożytnym Rzymie świętowano boginię zgody Concordię). To było święto światła, radości i pojednania"

Foto: Ślimaki sprzedawane na Lateranie z opisu wydarzenia...
Bazylika św. Jana w Rzymie 
___________
Źródło: https://www.voiceofrome.com

 

Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy www.KremSlimaka.pl


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie