Bistro Ślimaka na mapach Mazur Zachodnich

Mazury Zachodnie Bistro SlimakaPomijana, na zachód wysunięta część województwa warmińsko-mazurskiego, to tzw. Mazury Zachodnie. W ich skład wchodzą takie krainy geograficzne jak zachodnia część Pojezierza Mazurskiego, wschodnia Pojezierza Iławskiego, północna Pojezierza Chełmińskiego /Garb Lubawski, Dolina Drwęcy/ i południowa Pobrzeża Gdańskiego /Żuławy Elbląskie/ i interesujący nas Krasin koło Pasłęka.

To region o bogactwie natury, wyjątkowej urodzie krajobrazu i niesamowitym...jedzeniu!

Czy warto odwiedzić Mazury Zachodnie?

Mazury Zachodnie BistroSlimakaWarto. To idealne miejsce na kulinarny wypad albo krótki urlop. To również miejsce, w którym dobrze poczują się amatorzy wypoczynku nad wodą, przy lokalnych rybach, rakach i ...ślimakach. 

Wieś Krasin i Bistro Ślimaka pojawia się jednak nieprzypadkowo, bo dzieli ją zaledwie kilka minut drogi od największej atrakcji regionu – kanału Elbląskiego z jego pierwszą stacją w Buczyńcu.

To jedyna taka budowla hydrotechniczna na świecie, która wciąż działa i daje możliwość "przepłynięcia" się statkiem po trawie. Pochylnie rozlokowane są co kilka kilometrów, dlatego podczas jednego rejsu będzie można przeżyć całą procedurę kilkukrotnie.

mapa dojazd Bistro SlimakaA wrażenia z przewożenia statku po lądzie są niesamowite. Warto jednak wybrać krótsze rejsy, aby zaliczyć jeszcze, drugą atrakcje regionu, jakim jest eko farma ślimaków "Snails Garden" z własnym parkiem zoo, żywym muzeum ślimaka i...koniecznie z degustacją z bardzo wyjątkowym menu... 

Gdybyście jeszcze szukali pamiątki z pobytu na farmie ślimaków i bistro, znajdziecie tutaj mapki turystyczne, jako pamiątki praktyczne! Pamiątka z podróży po Mazurach Zachodnich ✌ Widzicie na okładce tego ślimaka?

Tutaj mapka dojazdu z Pochylni Buczyniec...

Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy www.KremSlimaka.pl


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie