Zainwestuj w Krainę Ślimaka- atrakcję turystyczno- gastronomiczno podziwianą przez wielu turystów krajowych i zagranicznych

Kraina ŚlimakaWielu z nas szuka pomysłu na biznes lub zastanawia się jak stworzyć coś co zainteresuje mieszkańców regionu.

Takim sprawdzonym biznesem odnoszącym od lat sukcesy z całą pewnością jest firma SNAILS GARDEN, producent ślimaków, od pewnego czasu prowadzący atrakcyjne Bistro Ślimaka podziwiane przez turystów odwiedzających m.in. jeden z cudów Polski jakim są pochylnie Kanału Elbląskiego. W związku z chęcią dalszego rozwoju biznesu firma poszukuje inwestora, który kupi całość lub część udziałów w przedsiębiorstwie w celu dalszego jej rozwoju i wykorzystania nadarzających się okazji. Rozmawiamy z Grzegorzem Skalmowskim, właścicielem SNAILS GARDEN.

Skąd wziął się pomysł na sprzedaż i promowanie ślimaków w Polsce? Większość kojarzy ten produkt jako raczej danie francuskie. Czy nie obawiał się Pan, że ślimaki to zbyt duża nowość w Polsce…?

Pomysł na promowanie ślimaków w Polsce, przyszedł całkiem naturalnie. Okazało się, że to wcale nie było tylko danie francuskie, ale jak najbardziej, nasze, polskie. Już król Jan III Sobieski, rozkoszował się nimi, a w pierwszej polskiej książce kucharskiej, znajdziemy sporo przepisów na ich wykorzystanie i jest to wiedza powszechna. Czy trzeba większej rekomendacji?

To na 100% jest nowość w Polsce i długo tak zostanie, ale właśnie o to chodzi, nie ma chyba innego mięsa w Polsce, które wzbudza w nas takie emocje. Każdy może się trochę poczuć jak król, czy królowa, ponieważ turystyka kulinarna jest unikalna i niezapomniana, jest doświadczaniem, w którym obowiązuje zasada: To nie tylko posiłek, ale również wspomnienie… Te wspomnienia łączymy z przejażdżką „Statkiem Po Trawie”, rejsy po jedynym na świecie działającym systemie pochylni. Stąd mamy głównie turystów.

W ostatnim czasie pojawiło się ogłoszenie o tym, że poszukujecie inwestora, który kupi całość udziałów lub ich część w celu dalszego rozwoju biznesu i jeszcze szybszego zwiększenia skali biznesu. Co szczegółowo może zyskać potencjalny inwestor, który zdecydowałby się na inwestycję? Czy na każdym etapie inwestycji i w przyszłości może liczyć na Wasze doradztwo, wsparcie, know-how?

Tak to prawda, ogłosiliśmy się i szukamy kupca lub dzierżawcy, sami ze względów (...) Dodatkowo oferujemy naszą pomoc know-how, opatrzoną odpowiednimi certyfikatami. Produkt Warmia Mazury, znak Dziedzictwa Kulinarnego Europy, certyfikat za najlepszy produkt spożywczy roku – Dobry Produkt w kategorii nowości rynkowe, czy certyfikat bio na śluz ślimaka i jaja na kawior. Te oznaczenia mamy jako jedyni w regionie, a na niektóre w Polsce. Zgłosiłem również do certyfikacji recepturę „Ślimaki nadziewane” na ministerialną listę produktów tradycyjnych. Już przeszliśmy pierwszy lokalny etap.

Zapraszamy na obszerny wywiad z Grzegorzem Skalmowskim na stronie BogatyRegion

Nasza duma!

Wyróżnienie naszej marki! Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2022 z kosmetykami SnailsGarden ze śluzem ślimaka.
Uroda, odwaga, charyzma, ma swoje prawa⚘

KobietySukcesuWarmiiiMazur2022zkosmetykamiSnailsGardensluzslimaka