Snails Garden i Kucharska Wspólnota Europejska - wigilia z Euro-Toques Polska.

EuroToques wigiliaOdbyła się wigilia Stowarzyszenia szefów kuchni Euro-Toques Polska. Firma Snails GARDEN miała przyjemność pomagać i uczestniczyć na tym wspaniałym wydarzeniu, tym razem na Kaszubach. Euro Toques ma na celu propagowanie zdrowej żywności, przyrządzanej w oparciu o składniki najwyższej jakości. Misją Euro Toques jest obrona, informowanie oraz uświadamianie konsumentów. 

Kucharska Wspólnota Europejska, którą tworzy ponad 7000 kucharzy i szefów kuchni w Zjednoczonej Europie. Rok 1986 r. zapoczątkował powstanie tej mocnej i stabilnej organizacji, a zaczęło się od dwóch "wielkich nazwisk", Romeyer Pierre i Paul Bocuse, wizjonerów, którzy postanowili wprowadzić nową jakość produktów do produkcji żywności. 

EuroToques SnailsGardenSiedzibą ETI jest Bruksela, dzięki temu mamy większy dostęp do instytucji europejskich, możemy działać bezpośrednio z decydentami i politykami na szczeblu europejskim a także uczestniczyć bezpośrednio w tworzeniu sieci uprzywilejowanych kontaktów z Komisją, Radą Ministrów, Parlamentem Europejskim i Komitetem Regionów Europy. Mamy również możliwość koordynowania działań naszych krajowych urzędów. W Polsce, jako Euro-Toques Polska(ETP), oficjalnie działamy od 8 lutego 2010 r. jednak na jego stworzenie pracowaliśmy od marca 2009 r. Jako ETP chcemy być jako ważny i decyzyjny partner dla instytucji europejskich w celu ochrony jakości i smaku żywności, promować Know-how żywności Rzemieślników, ułatwiać wymianę pomiędzy kucharzami w całej Europie.

Kim jesteśmy?

Euro-Toques International (ETI)

EuroToques Snails GardenGłównym celem i kierunkiem działania ETI jest promocja najlepszej żywności i jakości produktów regulowanych przez instytucje europejskie i krajowe. Wszyscy członkowie stosują się do kodeksu, który jest zobowiązany do wspierania jakości i tradycji kulinarnej z każdego kraju i regionów Europy. Pragniemy podtrzymywać polską kulturę i tradycję kulinarną. Podnosić poziom świadomości konsumentów poprzez edukację i dobre nawyki żywieniowe. Będziemy zajmować się promocją zdrowia poprzez zapewnienie zdrowej żywności bez dodatków chemicznych w produktach spożywczych, poprzez promowanie produktów naturalnych, sezonowych. Będziemy czuwać nad prawidłowym oznakowaniem informacji, aby zapewnić konsumentom istotne informacje potrzebne do dokonania odpowiedzialnego wyboru. Będziemy chronić kulinarne dziedzictwa europejskie w ich różnorodności, pochodzeniu i typowości.

EuroToques Grzegorz Skalmowski

Jesteśmy Stowarzyszeniem ponad podziałami, jesteśmy Stowarzyszeniem bez granic.....

Przewodniczący Euro-Toques International: Pierre Romeyer: Belgia (1986-1990), Paul Bocuse: Francja (1990-1994), Myrtle Allen: Irlandia (1994-1997), Lars "Pluto» Johansson: Szwecji (1997-2000), Gualtiero Marchesi: Włochy (2000-2003), Pedro Subijana: Hiszpania (2003-2006), Fred Dijsselbloem: Holandia (2006 -2009), Daniel Rameau: Luxembourg od 2009 r.

Źródło: eurotoques.pl

Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy www.KremSlimaka.pl


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie