Szkolenie z certyfikatem - chów i hodowla ślimaków i ich potencjał spa & wellness.

c_162_145_16777215_00_images_news_2019_04_17_Marszalek-G.M.Brzezin-SnailsGarden.jpgEkofarmę "Snails Garden" odwiedził Gabinet Marszałka. Dyrektor P. Zygmunt Kiersz i Marszałek - Gustaw Marek Brzezin. Zdradzimy Wam tajemnicę. Marszałek obejrzał produkcję, a na koniec spróbował nasz kawior biały.

Oto co napisał na swoim profilu na Facebook - "Ślimacze tempo rozwoju jest im obce - przedsiębiorstwa na #WarmiaMazury coraz odważniej pokazują rogi! Widzieć, jak od środka pracują Meble Wójcik i Ekofarma "Snails Garden", to widzieć maksimum wykorzystania potencjału regionu. Dziękuję za Waszą codzienną pracę - jest ona przykładem, jak bogactwo naturalne naszych ziem przerodzić w wielkie sukcesy" - Gustaw Marek Brzezin (+ zdjęcia)

hodowla slimaka snailsgardenFirma Snails Garden jest jedyną w Polsce, która prowadziła szkolenia grupowe na zlecenie Państwowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego z zakresu hodowli ślimaków metodą konwencjonalną jak i BIO z dodatkową możliwością wykorzystania certyfikowanego ekologicznego śluzu ślimaków i kawioru dla branży HoReCa, Spa & Wellness >>> (link kosmetyki)
 
Jesteśmy pierwszą farmą, która wyznaczyła standardy certyfikowanego chowu ślimaków metodą EKO w Polsce i od 2019r. - jedyną na Warmii i Mazurach z certyfikatem potwierdzającym zgodność, nie tylko na żywe ślimaki, ale także na śluz i jaja ( kawior) ślimaków. 
 

Projekty z zakresu Helikultury

 • 2019 r. - szkolenia zakresu wykorzystania potencjału ślimaka w przetwórstwie, gastronomii i kosmetologii. Zbyt (skup i transport) ślimaków po okresie tuczu, eksport bez pośredników - konkretne adresy przetwórni na wschodzie i zachodzie Europy. Działalność pozarolnicza - dotacje. 

Nasze referencje znajdą Państwo pod tym linkiem >>> Jesteśmy Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich


Zapraszamy do współpracy właścicieli/inwestorów z pełną infrastrukturą hodowlaną, gastronomiczną, konferencyjno-seminaryjną oraz usługami wellness & spa. Szczegółowych informacji można uzyskać drogą mailową, po przesłaniu zainteresowania udziałem w projekcie, pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (KSOW) powstała w celu wspierania współpracy i wymiany doświadczeń na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. 

Cele Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich:

 • Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich; 
 • podniesienie jakości realizacji Programu; 
 • informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym; promowanie innowacji w rolnictwie, produkcji żywności i w leśnictwie;
 • aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, w tym kreowania miejsc pracy na terenach wiejskich.
Priorytety PROW:
  • I. Transfer wiedzy i innowacje
   • Innowacje w hodowli zwierząt
   • Innowacje w rolnictwie ekologicznym
   • Transfer wiedzy
 • II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw
  • Małe gospodarstwa rolne
  • Rolnictwo precyzyjne
  • Alternatywne źródła dochodów dla rolników (różnicowanie dochodów gospodarstw) 

c_162_145_16777215_00_images_certyfikaty_2016_Certyfikat_szkolenia_hodowla_slimakow.jpgW dobie koncentracji produkcji i tworzenia gospodarstw wielkotowarowych, właściciele niewielkich areałów ziemi zmuszeni są do podejmowania ciekawych i opłacalnych źródeł dochodu.

Zainteresowanie nietypową hodowlą ślimaków cały czas rośnie, co może być związane z wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na mięso ślimaka. Wiedzę tę pozyskali nasi uczestnicy podczas wykładów. 

Ponadto, rozpoczęcie tej jeszcze niszowej hodowli nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, ani specjalistycznych budynków, czy też dużych powierzchni gruntów.

c_162_145_16777215_00_images_news_2018_10_03_szkolenie-hodowla-slimakow.jpgMając kilkuhektarowe gospodarstwo z powodzeniem można hodować ślimaki.

Jednak, aby hodowla przynosiła zyski, należy się do niej przygotować organizacyjnie i merytorycznie. Wyjazd studyjny był dobrą okazją do zdobycia wiedzy o biologii, fizjologii, wymaganiach żywieniowych i środowiskowych ślimaków. Poznanie naturalnego rytmu ślimaka ułatwia organizację pracy.

Specjalistyczna wiedza jest kluczem do dostosowania technologii i minimalizowania strat wynikających z niezrozumienia natury zwierzęcia.

szkolenie hodowla slimakaUczestnicy szkolenia mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się praktycznej stronie hodowli, tj. skonfrontować zdobytą podczas wykładów wiedzę z faktyczną hodowlą ślimaka jadalnego w warunkach fermowych.

Dodatkowo, specjalnie dla nich udostępniono także przetwórnię i ubojnię ślimaków, aby zobaczyli, jak powstaje produkt finalny i gotowy do spożycia. Produkcja mięsa ze ślimaków to jedna z możliwości wykorzystania tych zwierząt w celach zwiększenia swoich dochodów, niemniej uczestników zainteresowało również pozyskiwanie śluzu ślimaków na cele lecznicze i kosmetyczne"

Źródło : ODR Szepietowo

 

Dołącz do nas!

e gazele snails garden skalmowski

Marka Snails Garden i linia kremów ze śluzem ślimaka "Prestige" , uzyskała statuetkę "e-Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce. Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Zapraszamy na zakupy www.KremSlimaka.pl


 

Polecam rejs STATKIEM po trawie "Bursztyn" z Kapitanem BartkiemStatkiem po Trawie