Towarowa Hodowla ślimaków jadalnych - jedyne takie szkolenie w Polsce.

SnailsGardenSkalmowscy

Ze względu na braki naszego rodzimego winniczka w naturze, obecnie zapanował dogodny klimat na podejmowanie działań hodowlanych: z uwagi na brak na rynku i w przetwórstwie winniczka, tym samym wzrasta równocześnie popyt na ślimaka hodowlanego. Tylko dobrze prosperujące przedsiębiorstwo z wyrobami gotowymi i własną przetwórnią, jest wstanie konkurować na rynkach zagranicznych. Żaden kontrahent nie podpisze umów na dostawy ślimaka bez zabezpieczeń HACCP.

Informujemy, że badania nad technologią chowu ślimaków prowadzimy od 2002/2003r i większość hodowli w Polsce wywodzi się spod naszych skrzydeł. Najważniejszą jednak sprawą jest ZBYT na wyhodowane ślimaki. 

Wyślij swoje zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W informacji zwrotnej określimy koszty.

Szkolenia. Zainteresowanym wysyłamy pełne pliki informacyjne - prosimy o kontakt. Uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu szkolenia według wytycznych Snails Garden. SZKOLENIE: Towarowa Hodowla ślimaków jadalnych 

*Wysłanie zapytania rezerwacyjnego nie jest równoznaczne z rezerwacją. Każda Państwa rezerwacja będzie potwierdzona mailowo bądź telefonicznie.

Hodowla ślimaków jadalnych/szkolenie pomoże podjąć decyzję!

Szkolenia

Snails Garden przy współpracy z gospodarstwem Bio Partners pragnie zaproponować Państwu szkolenia z zakresu hodowli ślimaków. 

Szkolenie ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej samego produktu, jak i sposobów produkcji, i składa się z dwóch części.

Teoria

Podczas teoretycznej części szkolenia poznają Państwo produkt i jego specyfikę, otrzymają informacje niezbędne do rozpoczęcia hodowli, zdobędą wiedzę z zakresu przygotowania ziemi pod hodowlę, pomieszczeń do reprodukcji, systemów wentylacji i nawadniania, i wiele innych cennych wskazówek niezbędnych przy produkcji ślimaków.

Wizytacja

Oczywiście sama teoria to nie wszystko, tym bardziej, że ślimak hodowlany jest produktem szczególnym, który wymaga ścisłego przestrzegania zasad weterynaryjnych. Dlatego też druga część szkolenia, to zajęcia praktyczne na farmie ślimaków w ubojni ślimaków jadalnych.

Będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję osobiście obejrzeć dobrze przystosowane miejsce do produkcji i zobaczyć obróbkę ślimaka w każdym stadium. Dzięki temu przekonacie się, jak ciekawa jest praca polegająca na przetwórstwie ślimaków. Dowiecie się także, że nie jest to praca łatwa i lekka, lecz wymagająca wiedzy, czasu i zaangażowania.

Szkolenie pomoże podjąć właściwą decyzję
Wszystkim uczestnikom szkolenia, chcielibyśmy uczciwie przedstawić zalety i wady hodowli ślimaków. Mamy nadzieję, że wiedza, którą Państwo zdobędą podczas szkolenia, pozwoli na podjęcie właściwej decyzji - zaangażowanie się w hodowlę lub rezygnację z prowadzenia działalności tego typu.

Dodatkowe zalety szkolenia

Jeśli okaże się, że podejmą Państwo wyzwanie i postanowią rozpocząć hodowlę, dodatkową zaletą szkolenia będzie - oprócz widomości i materiałów szkoleniowych, które wliczone są w cenę - otrzymanie specjalnego numeru telefonu "POGOTOWIE". Jest to numer, pod którym będą Państwo mogli skontaktować się z doświadczonym hodowcą i uzyskać pomoc w nagłych przypadkach i sytuacjach kryzysowych.

Tworzymy grupę profesjonalnych hodowców ślimaków
Nadrzędnym celem szkolenia jest stworzenie grupy wykwalifikowanych hodowców, prowadzących hodowle według najlepszych oferowanych na rynku technologii.

Dzięki temu produkt końcowy będzie jednolity pod względem jakości i konkurencyjny wobec produktów oferowanych na rynkach zagranicznych.

Miejsce i koszt
Szkolenia organizowane są w miejscowości Krasin około 30 km od Elbląga.

Wyślij swoje zgłoszenie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agence France-Presse (AFP)
Thanks to a climate that snails love, Poland is aiming to become a major exporter of the gastropods, which are enjoyed as a delicacy in France, Spain and Italy. Although large-scale snail breeders are still few and far between in Poland, brisk sales of this "slow food" suggest a bright future for the Polish snail business. Duration:02:00

Zobacz film

Nasza duma!

Wyróżnienie naszej marki! Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2022 z kosmetykami SnailsGarden ze śluzem ślimaka.
Uroda, odwaga, charyzma, ma swoje prawa⚘

KobietySukcesuWarmiiiMazur2022zkosmetykamiSnailsGardensluzslimaka